На второто издание на социалното събитие ТЯ в Сандански, което ще се проведе на 9 януари от 18:00 в Художествена галерия към Дома на културата ви срещаме с Цветелина Митова.
Тя е младо момиче, което е само на 24 години, а вече работи като учител. Не само учителствуването е дейността, с която Цветелина се занимава. Тя умее да пише красиво. Чрез писането Цвети разкрива света си. Участвала е и е печелила редица конкурси в София, Благоевград ,Сандански. Санданчани я номинираха и удостоиха с приз за един от Будителите на града. Младата дама е един от организаторите на училищни литературни конкурси, била е доброволка за Балкански младежки фестивал, била е стажант в Радио Благоевград, завършила е специалност „Българска филология” в Югозападен университет „Неофит Рилски” с отличие. Сега е учител и обожава професията си.
С каква мисъл започваш деня си сутрин?
Не е мисъл, винаги нещо си припявам. Ставам рано, не е леко ставане, затова си ми трябва някаква мелодия, за да се усмихна също. После пия кафе и се впускам в работа.
Каква искаше да станеш, като пораснеш?
Винаги съм искала да избера професия, с която да бъда полезна на обществото. Мислех си за адвокат, но станах учител. Родителите ми казват, че на своята престъпулка съм хванала книгата- може да има връзка. (смее се)
С какво се занимаваш професионално?
Освен че се занимавам професионално да обучавам, нали съм даскал, го правя с много желание и отдаденост, чувствам професията си като нещо, за което си струва да се раздаваш, себеотричаш дори. Има смисъл, докато го виждам, усещам и предизвиквам, то ще съм щастливка. Децата имат нужда от внимание и обич. Да си поговориш с тях като с равен, да си им и приятел, но да знаят къде е границата, за да не се престъпва. Имам година опит, лесно трептим на една честота, но в началото беше малко по-трудно.
Обичам и да пиша! Така изразявам вътрешния си свят, не съм от хората, които прекалено говорят, писането ми помага да се себеизразявам, затова ми е любимо. Пък винаги имам какво да напиша!
Играех волейбол, бях в университетския отбор, направиха ме център, защото съм висока 1.80 см, но тези са минали времена.(смее се)
Как успяваш да се справиш с всичко това и то на страхотно ниво?
Зная какво искам и как да го реализирам, не се предавам лесно, но и да не успея- това е просто житейски урок. Гемиите не ми потъват лесно, мисля позитивно и градивно.
А как прекарваш свободното си време? Какво правиш в неделя?
Неделя също работя. Събота почивам. Отделям време за сестра си, не се виждаме през седмицата. Тя не е в Сандански. Събота излизаме, пътуваме някъде, виждаме се с приятели. Отиваме на кино, вечеряме- нормални неща. Съботните следобеди може да ме сварите четяща. Четенето ми е страст, разтоварва ме.
Какво те вдъхновява?
Когато срещна човек, който да е себе си- намирам го за вдъхновение! В странен свят живеем- всеки иска да е друг. Защо?!
Защо в Сандански?
Има нужда някой да остане тук!
Как насочваш женската енергия в работата си?
Мисля, че раздавам безрезервно любов- така!
Коя е последната ти мисъл вечер? Как завършваш един ползотворен ден?
Последната ми мисъл вечер…. че не можем сами на този свят, лишени от обич и споделеност, макар често хората да го отричаме.
Един ползотворен ден- да съм приключила успешно деня, да срещна майка си, просто след ежедневната интензивност да си отделим време за разходка. Някои неща са простички.
„Тя в Сандански“ представя активните жени на Сандански и дава възможност на момичета и жени с различни истории и в различни професионални сфери да споделят своите преживявания, препятствията, с които са се сблъсквали и успехите, които са постигнали.
Второто издание на ТЯ в Сандански е на 9 януари от 18:00 часа в Художествена галерия, Дом на културата.
Социалният формат 'ТЯ в ...' е създаден в Пловдив от Академия 'Екатерина Каравелова' с цел да вдъхновява и да спомага за сформирането на общности, където всяка жена може да намери подкрепа. Научи повече!
През 2020 Академия 'Екатерина Каравелова' в партньорство със Си Ви Ес България и с финансовата подкрепа на Фонд Активни граждани България ще сформира 5 нови доброволчески екипа в градовете Плевен, Ловеч, Монтана, Видин и Враца. Научи как да се включиш!
Тази статия е създадена с финансовата подкрепа на Фонд Активни граждани България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. Цялата отговорност за съдържанието на документа се носи от Институт за изследвания на мира - Пловдив и при никакви обстоятелства не може да се приема, че тази статия отразява официалното становище на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство и Оператора на Фонд Активни граждани България.
Comments